dzieci

Thekla i jej chłopakowy świat – czyli chłopaki oraz wrażliwość

Udostępnij:

Da się żyć w chłopakowym świecie? Jeżeli masz tylko mamę, trzech braci i tatę – wszystko wskazuje na to, że tak. Ale w chłopakowym czy chłopczykowym? W chłopakowym, gdy chłopcy są niegrzeczni, a w chłopczykowym, gdy są grzeczni.


Pani Barbara Dubus towarzyszyła swojej córce przez cały rok i fotografowała niezapomniane chwile. Była z Theklą wszędzie.


W albumie, jak to bywa w albumie, teksty są krótkie, lecz bardzo wzruszające. Ośmioletnia dziewczynka otwiera swoją buzię i zaczyna opowiadać o prawdziwej historii męstwa w domu.


Thekla lubi przebierać się za Simbę oraz wierzy w duchy. Dorośli mają inne zdanie na ten temat, ale mama nie zabroniła opowiedzieć o tym dziewczynce.


Życie z mężczyznami jest coraz trudniejsze z każdym nadchodzącym dniem. Ośmiolatka dała radę. Po części można powiedzieć, że Thekla zachowuje się jak chłopak, jednak jak ją lepiej poznamy, zrozumiemy, że jest to też delikatna mała kobietka.


„Trzeba używać mózgu. On nam daje różne pomysły, wyobraźnię, myśli”. Album daje nam dużo do przemyślenia. Warto przekładać strony, czytać i oglądać.


Czytając, możemy się też uczyć angielskiego oraz francuskiego. Teksy są napisane trzema językami. Domyślam się, że jest to sprawka pani Dubus.


Napiszę jeszcze raz – tytuł: Thekla i jej chłopakowy świat; tekst: Thekla i Barbara Dubus; fotografie: Barbara Dubus
Wytwórnia, Warszawa 2010